CHOREA ŻYCZY BAJKOWYCH ŚWIĄT

CHOREA ŻYCZY BAJKOWYCH ŚWIĄT

24.12.2014
Teatr CHOREA

Życzymy Wam bajkowych, ciepłych, puchatych Świąt, rozkołysanych w muzyce i kojących dźwiękach.

Przy tej okazji chcemy Wam wyjawić nasze marzenie na przyszły rok... Bardzo lubimy "Lulabajki" i chcemy wydać płytę. Mamy nadzieję, że ucieszył Was ten pomysł, i że zechcecie nam pomóc w jego realizacji. Już za rok, o tej samej porze, do listy świątecznych prezentów będziemy mogli dopisać płytę "Lulabajki"...

więcej

Spektakl "VIDOMI" na Łódzkich Spotkaniach Teatralnych

Spektakl "VIDOMI" na Łódzkich Spotkaniach Teatralnych

14.12.2014
Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi

Spektakl "VIDOMI" na zakończenie 37 Łódzkich Spotkań Teatralnych 2014

data: 14 grudnia 2014
godzina: 19.00
miejsce: Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
wstęp wolny
informacje/rezerwacja miejsc: chorea.warsztaty@gmail.com

http://www.lodzkiespotkaniateatralne.pl/
http://ldk.lodz.pl/odzkie-spotkania-teatralne-.aspx

Spektakl „Vidomi” to próba odpowiedzi na pytanie czym jest i nie jest widzenie? Czy uświadamiamy sobie znaczenie zmysłu wzroku? Poprzez konfrontację osób słabowidzących /niewidomych oraz osób widzących próbujemy wypracować alternatywne techniki pracy przekraczające fizyczne ograniczenia. Posługując się synergią bodźców- słowem, dźwiękiem, dotykiem, ruchem stwarzamy własny język komunikacji. Uczymy się widzieć całym ciałem. Odkrywamy świat oparty na innym widzeniu- widzeniu, które nie musi być ograniczone ani fizyczną ślepotą ani „ślepotą” umysłu czy stereotypową oceną. Taka praca w teatrze pozwala przekraczać bariery, jakie stawia nam społeczeństwo w życiu codziennym. Teatr staje się medium, w którym różnice między nami stają się narzędziem do wspólnego kreowania rzeczywistości. Dysfunkcja wzroku nie musi oznaczać życia w „ciemności”. A jaki jest twój punkt widzenia?

Reżyseria: Janusz Adam Biedrzycki, Magdalena Paszkiewicz
choreografia: Janusz Adam Biedrzycki. Magdalena Paszkiewicz
Opieka artystyczna: Tomasz Rodowicz
Muzyka: Kuba Pałys, Joanna Filarska
Wizualizacje: Anna Świderska-Kusyk
Światło: Tomasz Krukowski
Opieka pedagogiczna : Hanna Gzella-Jastrzebska
Współpraca: Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy nr 6 im. mjr. Hieronima Baranowskiego
Zdjęcia/ dokumentacja filmowa: Paweł Klepacz
Występują: Anna Piekarniak, Monika Borowska, Ewa Otomańska, Aleksandra Ziomek, Klaudia Ambroszczyk, Przemysław Bitner, Grzegorz Nasalski, Damian Kukiałka, Jan Tarasiewicz, Tomasz Amsolik, Wiktor Moszczyński

więcej

Monodram "Przyjąć Nie" w Teatrze CHOREA

Monodram "Przyjąć Nie" w Teatrze CHOREA

13.12.2014
Teatr CHOREA

"PRZYJĄĆ NIE" 
Monodram w wykonaniu Oli Szałek

data: 13 grudnia 2014
godzina: 18.00
miejsce: Teatr CHOREA (sala drewniana), Fabryka Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
wstęp wolny
informacje/rezerwacja miejsc: chorea.warsztaty@gmail.com

Spektakl "PRZYJĄĆ NIE" To nie tylko pantomimiczna refleksja na temat życia z Zespołem Aspergera, ale również głos w sprawie ludzi dotkniętych autyzmem. To przedstawienie w formie monodramu do wiersza Oli – dziewczyny z Zespołem Aspergera. Spektakl jest w dużej części pantomimą, wykonaną przez absolwentkę łódzkiego liceum, jedynego w Polsce z klasami terapeutycznymi. Trafiają tutaj uczniowie z zaburzeniami zachowania, z autyzmem, z Zespołem Aspergera, fobiami i innymi dysfunkcjami społecznymi i emocjonalnymi. Ola w trudnej dla siebie sytuacji emocjonalnej napisała wiersz o tym, co przeżywa człowiek dotknięty autyzmem: nierozumiany i odrzucony. Ola zapytana o to, co by chciała przekazać ludziom tym wierszem i spektaklem, powiedziała: „chciałabym byście mnie akceptowali i by nikt mnie nie traktował jak jakiegoś dziwoląga”. Spektakl pokazuje jak ogromną siłę ma sztuka, jak ważne jest to, by uwidaczniać światu siebie przez piękno śpiewania, grania, kreowania.

Występuje: Aleksandra Szałek - członkini Wielkiego Chóru Młodej CHOREI, uczestniczka wielu projektów artystycznych, społecznych i edukacyjnych organizowanych przez Teatr CHOREA i Fabrykę Sztuki w Łodzi.

więcej

Warsztaty CHOREI w Bielsku-Białej i Chorzowie

Warsztaty CHOREI w Bielsku-Białej i Chorzowie

10-11.12.2014
MDK im. W. Kubisz w Bielsku-Białej, MDK Batory w Chorzowie

Teatr Chorea poprowadzi warsztaty teatralne poprawy kompetencji dla animatorów kultury, instruktorów i nauczycieli, w ramach współpracy Narodowego Centrum Kultury, program "Dom Kultury +"  oraz Miejskiego Domu Kultury Batory w Chorzowie i Miejskiego Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej.

Bielsko-Biała, 10 grudnia 2014 (środa), godz. 12.00 - 19.00
Chorzów, 11 grudnia 2014 (czwartek), godz. 10.00 - 17.00

Warsztaty będą obejmować następujące elementy:

1. Filmową prezentację projektów CHOREI oraz omówienie metod pracy animacyjnej w środowiskach mających utrudniony dostęp do kultury.

2. Praktyczny warsztat performatywny

Część praktyczna warsztatu obejmuje uruchomienie ciała poprzez elementy treningu fizycznego, pracę z partnerem oraz pracę w grupie, ćwiczenia rytmiczne, otwieranie głosu, budowanie zespołu poprzez wykorzystanie twórczego potencjału jednostek, działania grupowe w oparciu o polirytmię i polifonię, pracę z tekstem. Szczegółowy program warsztatu i dobór materiału merytorycznego zostanie dopasowany do specyfiki grupy.

3. Szczegółowa analiza oraz dyskusja dotycząca przebiegu warsztatu oraz osobistych doświadczeń uczestników

Zaproponowane podczas warsztatów ćwiczenia fizyczne, muzyczne i ruchowe mają prowadzić każdego z uczestników do otworzenia się na innych i wypracowania fundamentalnych działań budujących grupę i przekształcających ją w kreatywny zespół. Warsztaty uczą tworzenia grupy oraz uruchamiania potencjału twórczego jej uczestników. Prezentują narzędzia pomagające uruchamiać kreatywne procesy w zespołach, budować zaufanie i dostrzegać pozytywne aspekty wspólnego działania.

więcej

CHOREA na Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów

CHOREA na Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów

08-09.12.2014
Wrocław, Teatr Muzyczny Capitol

8 grudnia, między godziną 15:45 a 17:30, w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu, odbędzie się prezentacja projektu "UWAGA! Człowiek napięcia miasta" organizowanego przez Fabrykę Sztuki w Łodzi i Teatr CHOREA. O projekcie opowie Tomasz Rodowicz.

9 grudnia, między godziną 10:00 a 17:30, w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu, Teatr CHOREA prowadzi warsztat specjalny: "Animator w akcji" - działania teatralne w środowiskach nieaktywnych społecznie, z utrudnionym kontaktem z kulturą. Podczas warsztatów instruktorzy zapoznają uczestników z niekonwencjonalnymi metodami edukacji artystycznej, wypracowanymi przez Teatr CHOREA. Częścią warsztatów będą ćwiczenia fizyczne, muzyczne i ruchowe. Zmobilizujemy uczestników do otworzenia się na innych i wypracowania fundamentalnych działań budujących grupę i przekształcających ją w grupę kreatywną.

ZAPRASZAMY!!!

więcej

Archiwum

x
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o wydarzeniach Teatru Chorea zarejestruj się.